Září 2013

Setkání s literární postavou

15. září 2013 v 2:02 | juleska
Spala jsem tu noc vůbec? Nevím. Ale už jsem se rozhodla, že nemá cenu dál marně přivolávat spánek. Kočka, která celou noc pochodovala sem tam po mých zádech a teprve před chvílí usnula, mě pozorovala s viditelnými obavami o mé duševní zdraví. Jen blázen by v neděli dobrovolně vstával tak časně! I psa jsem musela přemlouvat, aby vylezl z pelechu a šel se projít ven.

Sotva za námi zabouchly domovní dveře, byla jsem ráda, že jsem dnešnímu ránu dala přednost před nekonečným počítáním oveček. K dokonalosti mu chyběl snad už jen hrnek kafe. Kavárny ale otvíraly nejdřív za dvě hodiny. A tak jsme šli, já a můj pes, čekat do parku. Udělala jsem si pohodlí na nejbližší lavičce a nastavila tvář prvním slunečním paprskům.

Vzbudilo mě, jak mi kdosi rázně klepal prstem na rameno: "Krásné ráno, že? Vy tady bydlíte?" Musela jsem usnout jen na chvíli, kromě nás v parku nikdo jiný nebyl. Jenom ten kůň támhle … Moment. Kůň?! A opice! Nastrojená jako správce harému. Nevšimla jsem si, že by poblíž stál cirkus.

"Ten kůň je můj. A tohle je pan Nelson," oznámila mi důležitě malá zrzavá holka. To ona mě probudila! "Já se jmenuju Pipilota Citónie Cimprlína Mucholapka Punčochatá," vysekla přímo přede mnou pukrle. No jistě! Pipi Dlouhá punčocha! "Těší mě, já jsem Bára a támhle ten pes Zuzana." "I mne těší. Ty tu bydlíš, že tu spíš?" "Čekám, až otevřou naproti," zavrtěla jsem hlavou. "Můžu čekat s tebou? Já hrozně ráda čekám, když mám na co!" "Jasně. Ty to asi nevíš, ale já tě znám. Četla jsem o tobě." Lhostejně pokrčila rameny. Přisedla si, zaujala stejnou pozici jako já předtím, otočila se k slunci a zavřela oči. Dobře, budeme čekat ...

Podruhé mě vzbudila Zuzana. Slunce hřálo o poznání víc a z dálky byl slyšet dětský smích. Znovu jsem usnula! Chtěla jsem probudit Pipi, ale už tu nebyla.